Stat of the Day
1.5 cents
That’s how much it costs to make one penny. In fact, in 2015 the U.S. produced 9 billion pennies that cost the country $49 million. We’re not too business savvy on this end, but that seems like a rip off.
(BroBible.com)
No comments:
Post a Comment